bariera podczerwieni

Bariera podczerwieni a bezpieczeństwo na posesji

Myślisz o zwiększeniu bezpieczeństwa w swoim domu czy firmie, a nie chcesz skomplikowanych w montażu systemów alarmowych? Być może twoje oczekiwania spełni nowoczesna bezprzewodowa bariera podczerwieni. Jak działają bariery oraz czy jest to kosztowne rozwiązanie? Zapraszamy do lektury.

Jeśli chcesz zapewnić większe bezpieczeństwo, jeśli chodzi o bramę wjazdową, wideowizjer może okazać się niewystarczający. Nowoczesne wideodomofony posiadają funkcję monitoringu i nagrywania, także możemy obserwować teren przydomowy i dowiedzieć, się, kto znalazł się w okolicach popsesji pod naszą nieobecność. Wideowizjer pozwala nam zweryfikować, kto zawitał w nasze progi – oraz podjąć decyzję o wpuszczeniu goscia na nasz teren. Takie rozwiazanie może jednak okazać się niewystarczające, szczególnie jeśli chodzi o ochronę budynków w nocy i podczas nieobecności lokatorów. Coraz częściej decydujemy się również na dodatkowy monitoring, a także zastosowanie systemów alarmowych. Ochrona jest stosowana nie tylko w przypadku budynków przemysłowych i firm, ale decydują się na nią także prywatni użytkownicy.

Inwestycja w skompolikowane systemy alarmowe nie zawsze jest nam na rękę. Jeśli niedawno wykonany został remont, nie chcemy wykonywać ingerecji w fasadę budynku czy otoczenie, co jest niezbędne w przypadku okablowania złożonych systemów. Łatwym i suktecznym rozwiązaniem w tym wypadku okazuje się bariera podczerwieni. Podobnie jak domofony bezprzewodowe, bariery solarne nie wymagają poprowadzenia przewodów. Montaż jest szybki i bezproblemowy.

Bariera podczerwieni, jak to działa?

Bariera podczerwieni, tak samo jak domofony bezprzewodowe, może zostać zamontowana natynkowo, bez prowadzenia kabli. W sprzedaży dostępne są nowoczesne bariery podczerwieni wykorzystujące w swoim działaniu technologię solarną. Źródłem pozyskiwania energii są w tym przypadku nowoczesne panele fotowoltaiczne ładujące wbudowany w odbiornik, nadajnik oraz akumulator. Urządzenia wykorzystują w swoim działaniu energię słoneczną, zatem są oszczędne i ekologiczne. Podstawowym kosztem związanym z ich użytkowaniem jest sam zakup osprzętu, który wiąże się z wydatkiem kilkuset złotych. Jest to zatem niewielka inwestycja w stosunku do możliwych korzyści.

Bariera podczerwieni włącza alarm, gdy dojdzie do przerwania wszystkich wiązek czujki. Dzięki temu urządzenie wykrywa obecność intruza w okolicach bramy wjazdowej, budynku czy w innym chronionym obszarze i redukuje występowanie fałszywych alarmów.

Bariery podczerwieni są z powodzeniem stosowane do ochrony bram wjazdowych, stref kontroli ruchu czy ogrodzeń przemysłowych. Dzięki małym gabarytom i dyskretnym obudowom są niezauważalne na pierwszy rzut oka i stanowią skuteczne zabezpieczenie przed włamaniem.

Dodaj komentarz

*

code