bateria umywalkowa

Bateria umywalkowa z natryskiem – polepszamy funkcjonalność łazienki

bateria umywalkowaArmatura łazienkowa może zdziałać cuda, jeśli chodzi o wykorzystanie dostępnego w łazience miejsca. Zarówno w dobrym, jak i tym trochę gorszym znaczeniu. Na szczęście są takie sprzęty, które przychodzą z pomocą, jeśli chcesz wykorzystać jak najmniej miejsca, a jednocześnie sprawić, żeby łazienka była miejscem czystym i funkcjonalnym. Jednym z nich, niewątpliwie, jest bidetta.

Co to jest bidetta?

Bidetta to po prostu bateria umywalkowa, która dodatkowo posiada natryskowy wąż. Czyli, powiedzmy, mały prysznic przyłączony do umywalki. Na początku wydaje się abstrakcyjne i zupełnie niepotrzebne, ale przecież skądś to już znamy. Nie od dziś w kuchniach zdarza się przecież widzieć baterie z wyciąganą wylewką. więc teraz napiszę o kilku korzyściach płynących z posiadania tego urządzenia.

Korzyści z bidetty

Wbrew pozorom, dodatkowy natrysk możesz wykorzystać do kilku rzeczy. I zaraz się przekonasz, że wcale nie chodzi o jakieś niecodzienne sprawy.

bateria umywalkowaZachowanie czystości w łazience i toalecie

Bateria z natryskiem w dużym stopniu ułatwia czyszczenie łazienki. Możesz ją wykorzystać do tego, żeby wyczyścić umywalkę (przyznaj – używanie w tym samym celu baterii prysznicowej nie jest poręczne). Możesz ją też zainstalować w toalecie, gdzie może służyć zarówno do zachowania czystości pomieszczenia, jak i do własnej higieny.

Oszczędzanie miejsca

Niewielkie przestrzenie to domena wielu toalet. W związku z tym taką baterię można wykorzystać jako zamiennik bidetu, a zaoszczędzone miejsce przeznaczyć na coś niezbędnego lub po prostu na przeciwdziałanie klaustrofobii.

Poręczność

Bateria umywalkowa z natryskiem, niezależnie od pomieszczenia, w którym się znajduje, pozwoli dokonać niemożliwego. To nie żart – przypomnij sobie, ile razy musiałaś/musiałeś się trudzić, żeby napełnić wodą wysoką miskę, albo wiadro. Właśnie w takich sytuacjach natrysk przy umywalce jest nieoceniony.

Wady bidetty

Prawdę mówiąc, trudno mi jakąś znaleźć. Może cena, bo jednak jest trochę droższa od zwykłych baterii umywalkowych. Jednak nie o tyle, żeby oszczędzony czas nie mógł nam tego wynagrodzić. Poza tym wiadomo, że jednorazowa inwestycja w baterię, ze względu na to, że używamy jej dość długo, nie jest szczególnie bolesna.

Dodaj komentarz

*

code