szyld do furtki

Dom z ogrodem – jakie ogrodzenie?

Ogrodzenie jest jednym z istotnych elementów posesji. Stanowi nie tylko wizytówkę domu i pierwsze, co zobaczą nasi goście. Decyduje też o bezpieczeństwie, wygodzie i zapewnia mieszkańcom prywatność. Jakie ogrodzenie i jaką bramę wjazdową wybrać?

Dokonując wyboru ogrodzenia, w pierwszej kolejności będziemy musieli podjąć decyzję co do materiału, z jakiego będzie ono wykonane. W sprzedaży dostępne są eleganckie ogrodzenia drewniane oraz solidne ogrodzenia metalowe. Oba rodzaje mają zarówno wady, jak i zalety. Ogrodzenia z drewna wygląda bardziej efektownie. Dodatkowo można wybrać takie z ciasno osadzonymi szczeblami, dzięki czemu zyskami więcej prywatności. Ogrodzenie z drewna może nawet całkowicie osłaniać ogród i dom przed wzrokiem przechodniów. Wybierając ogrodzenie ze sztachetami, które nie przylegają całkowicie, ale są blisko położone, zyskujemy zarówno prywatność, jak i dobry dostęp światła do działki.

Drewno doskonale wygląda, jednak aby zachowało swoje właściwości, wymaga konserwacji. Należy regularnie je impregnować, ponieważ musi być zabezpieczone przed działaniem wody. Ów problem odpada w przypadku ogrodzenia z metalu.

Brama wjazdowa

Drugim wyborem jest wybór bramy wjazdowej na posesję. Wygodną komunikację zagwarantuje brama usytuowana na wysokości wjazdu do garażu. Jej szerokość powinna wynosić przynajmniej 4 m a szerokość furtki 90 cm. Pamiętajmy, że brama z rozwieranymi skrzydłami musi otwierać się w głąb działki, zatem można zdecydować się na taki rodzaj, gdy dysponujemy wystarczającą ilością wolnej przestrzeni. Jeśli podjazd jest mały, lepiej wybrać model przesuwny.

Domofon i furtka

Ostatnim elementem ogrodzenia jest furtka wraz z domofonem. Wybierając klamkę i szyld do furtki, warto wziąć pod uwagę względy użytkowe i estetyczne. Szyld do furtki długi jest starszym rozwiązaniem i nadaje dobrze się do dużych bram wejściowych. Jest bardziej wyraźny, większy i bardziej zwraca na siebie uwagę. Szyld do furtki krótki jest mniejszy i bardziej dyskretny.

Osobnym tematem w przypadku wejścia na posesję jest wybór domofonu. Ważnym elementem znajdującym siew pobliżu furtki jest bramofon. Żeby forma transmisji była bardziej nowoczesna, można zdecydować się na wideodomofon. Wideodomofony kolorowe pozwalają łatwo zweryfikować, kto zawitał w nasze progi.

Jeżeli zależy ci na łatwym i szybkim montażu domofonu czy wideodomofonu, w sprzedaży dostępne są domofony bezprzewodowe. W tym wypadku nie trzeba stosować okablowania, zatem nie ma potrzeby ingerowania w otoczenie. Nowoczesne, wysokiej jakości domofony bezprzewodowe zapewniają wysoką jakość transmisji. W ofertach producentów dostępne są również wideodomofony kolorowe w wersjach bezprzewodowych.

Jak cię widzą, tak cię piszą. Brama jest zaś pierwszym, co ukaże się oczom osób witających w twoje progi. Z całą pewnością warto zadbać o jej funkcjonalność, atrakcyjny wygląd oraz wytrzymałość.

Polecamy także, zajrzyj także na www.accen.pl

Dodaj komentarz

*

code