dywan młodzieżowy

Dywany w pokojach młodszych (i trochę starszych) dzieci

Dywan często jest niezastąpiony. Nie tylko dlatego, że ładnie ozdabia pomieszczenia. Osłonięcie podłóg ma wiele zalet. Z jednej strony chroni przed chłodem i poprawia poczucie komfortu, a z drugiej sprawia, że same podłogi nie cierpią znacząco przy nadgorliwych użytkownikach. Z tego powodu warto rozważyć zakup dywanu do pokoju dziecięcego i młodzieżowego.

Dywan młodzieżowy i dziecięcy – syntetyczny czy naturalny?

To pierwsza rzecz, o której trzeba pomyśleć przy wyborze odpowiedniego dywanu. Jeśli twoje dziecko, niezależnie od wieku, ma alergię, to nie sięgaj po wełniane rozwiązania. Dywany akrylowe doskonale imitują te naturalne, więc nie trzeba ryzykować pogorszenia stanu zdrowia. W innych przypadkach możesz wybierać wełnę. Dywan młodzieżowy może wymagać częstego prania, dlatego możesz odczuć różnicę zależną od wybranego materiału. Syntetyki czyści się łatwiej, bez obaw można je traktować mocnymi środkami. Z bawełną już nie jest tak prosto, ale coś za coś.

dywany młodzieżoweWzory na dywanach

Dywan młodzieżowy, a przede wszystkim dziecięcy, może pomagać w rozwijaniu wyobraźni. Dlatego dobieranie odpowiedniego wzoru powinno też uwzględnić to, czy dziecko skorzysta z niego w czasie przeznaczonym na zabawę. W tym przypadku możesz zdać się na podpowiedzi swoich pociech, bo same najlepiej wiedzą, czy chcą mieć dywan w statki, żeby czytać podróżnicze odpowiadania, czy w motylki i kwiaty, żeby co dzień odwiedzać kolorowe, baśniowe krainy.

Dywan młodzieżowy i dziecięcy – z krótkim, czy długim włosiem?

Dywany z długim włosiem są miękkie i urocze. Część dzieci na pewno wybrałabym dywanik, który można pogłaskać. Poza tym dobrze pasują szczególnie do wnętrz dziewczęcych pokojów. Mimo to trzeba liczyć się z większymi trudnościami w utrzymywaniu czystości w pokoju. Poza tym zdarza się, że takie dywany się odkształcają i trzeba je częściej wymieniać. Mimo to nie odradzam, jeśli wiesz, że podołasz.

Rozmiar dywanu

Ten punkt dotyczy wszystkich wykładzin dywanowych, nie tylko tych, które znajdują się w pokojach najmłodszych. Dywan nie musi zajmować całej podłogi. Tym bardziej, że ona może być niezbędna przy niektórych aktywnościach. Dlatego warto mieć taki dywan, który można szybko i swobodnie zwinąć w razie konieczności.

Dodaj komentarz