okleina meblowa samoprzylepna

Jak szybko odnowić wnętrza w domu?

Masz dość tego, jak prezentują się twoje wnętrza, a najbliższe poważne zmiany nastąpią zapewne nieszybko? Nic się nie dzieje. Dobrze się składa, że jest bardzo dużo sposobów na szybką transformację wystroju. Niektóre z nich pozwalają na niesamowite, a jednocześnie niedrogie przemiany. Jednym z nich jest okleina meblowa samoprzylepna.

Z uwagi na to, że meble normalnie zajmują dość dużo miejsca w naszych przestrzeniach, modernizacja ich fasady przeobraża nasze kompozycje kompletnie. Okleina meblowa samoprzylepna działa tak, że nie musisz ani wymieniać mebli, ani odnawiać ich całymi dniami. Wystarczy, że zaopatrzysz się w trochę czasu, cierpliwości i chęci. Jeśli dorzucisz do tego okleinę, niedługo będziesz cieszyć się wspaniałymi wnętrzami urządzonymi tak, jak tego chcesz. Warunkiem skorzystania z tego rozwiązania są gładkie fronty.

Rodzaje okleiny meblowej samoprzylepnej

Pierwsza decyzja, której poświęcisz czas, to dobranie właściwych barw i wzorów, jeśli i te masz w planach. Potem musisz rozstrzygnąć rodzaj okleiny meblowej samoprzylepnej – matową lub z połyskiem. Wybór tej z połyskiem zwykle jest związany z nowocześniejszymi aranżacjami. Jednak możesz podejść do tematu inaczej. Nie musisz się temperować – to kwestia gustu, więc po prostu użyj tego rodzaju, przy którym będziesz czuć się dobrze.

Przygotowanie mebli do oklejenia

okleina meblowaMimo, że nałożenie okleiny jest dużo inne od zajmującego wiele czasu odnawiania z użyciem farb, mają jedną rzecz wspólną, na którą powinieneś się przygotować. Oczywiście chodzi o właściwe przygotowanie i oczyszczenie mebli. Przetarcie na mokro nie wystarczy. Każdy fragment powierzchni trzeba dokładnie wyczyścić i odtłuścić. Niewielkie, punktowe nierówności, możesz wygładzić drobnoziarnistym papierem ściernym. Jeśli masz możliwość, wykręć zawiasy. Okalanie ich przy przyklejaniu okleiny meblowej samoprzylepnej nie jest szczególnie przyjemne. Ponadto mogą zniszczyć efekt końcowy.

Przygotowanie okleiny meblowej samoprzylepnej

Po pierwsze użyj linijki lub miarki i wymierz tyle materiału, ile ci potrzeba na jeden front. Wygodnie będzie ci oznaczyć długopisem miejsce cięcia nożyczkami. Pamiętaj o paru centymetrach zapasu, żeby osłonić materiałem też krawędzie. Nadmiar możesz łatwo obciąć nożykiem do tapet.

Oklejanie mebli

Teraz pozostaje finalny krok – oklejanie. Złap kartę kredytową lub coś o prostych krawędziach.

W tym momencie wystarczy odłączyć pierwszy kawałeczek okleiny od podkładu. Pamiętaj, nie wszystko naraz. Podkład zawijaj pod spód. Dzięki temu prościej ci będzie mieć kontrolę nad pracą. Pierwsze centymetry okleiny przyklej do mebli i powolutku przesuwaj kartą po już oklejonej powierzchni. Rób to bardzo precyzyjnie, bo dzięki temu unikniesz nierówności i pęcherzyków powietrza. I tak kawałek po kawałku, przyklejaj coraz więcej okleiny i przesuwaj po niej kartą.

Gdyby coś się nie powiodło w czasie prac, nie martw się tym. Po prostu nie trać kontroli i przyklejaj w jednej chwili tylko malutki kawałek materiału. Tym samym możesz bez opóźnienia działać, gdyby coś miało się popsuć i oderwać źle nałożony kawałek. Następnie spokojnie umieść go raz jeszcze.

Bardzo dobrze, jeśli znajdziesz gdzieś suszarkę do włosów lub jakieś inne źródło ciepłego powietrza. Przez nie okleina lepiej połączy się z powierzchnią blatów. Potem trzeba pozostaje wszystko skręcić i cieszyć się odnowionym wnętrzem. Ogromną zaletą okleiny meblowej samoprzylepnej jest to, że w każdej chwili możesz usunąć ją z frontów i powtórzyć każdy etap, jeśli będziesz mieć kolejny pomysł na wystrój.

Dodaj komentarz

*

code