wideodomofon Legrand

Jak wybrać domofon lub wideodomofon do naszego domu?

Na co zwrócić uwagę i od czego zacząć wybierając wideodomofon bądź domofon do swojego domu? Sprzęt tego typu zapewnia wysoki stopień wygody, a przede wszystkim wpływa na bezpieczeństwo nasze i bliskich podczas otwierania furtki.

Dzięki stale rozwijającej się technologii oraz coraz większej dostępności produktów z tej kategorii, każdy z nas ma możliwość usłyszenia lub co więcej- zobaczenia wszystkiego, co dzieje się na zewnątrz, bez konieczności opuszczania naszego domu. Jakie jest główne zadanie sprzętu tego typu? Jest to przede wszystkim minimalizowanie ryzyka wtargnięcia niepowołanych i niepożądanych osób. Zapraszamy do krótkiego poradnika, jak wybrać sprzęt tego typu oraz do naszych poleceń, w tym m.in. wideodomofon Legrand.

wideodomofon Legrand opinie

Wideodomofon i domofon – słowem wstępu

Domofon oraz wideodomofon są urządzeniami sprzężonymi z furtką oraz drzwiami do domu. Ich głównym zadaniem jest pozwolenia na bezpośredni kontakt właściciela obiektu (użytkownika) z osobą znajdująca się na zewnątrz. Wszystko po to, aby w bezpiecznych warunkach zdecydować, czy chcemy daną osobę wpuścić, czy nie.

Do głównych zadań (oraz zalet) sprzętu tego typu możemy zaliczyć:
-zwiększenie bezpieczeństwa w domu oraz na posesji ,
-świadome minimalizowanie zagrożenia wtargnięciem nieproszonej osoby, intruza na nasz osobisty teren lub do mieszkania (klatki schodowej).

Główną różnicą pomiędzy domofonem a wideodomofonem jest funkcjonalność sprzętu oraz stopień komfortu użytkownika, podczas użytkowania urządzenia. Z punktu widzenia bezpieczeństwa, lepszą opcją jest urządzenie z możliwością emitowania obrazu oraz dźwięku.

Jak wiadomo, domofon umożliwia nam jedynie kontakt głosowy. Dzięki niemu mamy możliwość krótkiej wymiany zdań z osobą znajdująca się poza furtką lub na dole budynku mieszkalnego. Osoba naciskająca guzik wywołuje połączenie i to od nas zależy, czy podniesiemy słuchawkę i otworzymy drzwi. Wideodomofon (Legrand i inne) jest rozbudowaną wersją domofonu standardowego, a w zasadzie umożliwia dodatkową weryfikację wzrokową (przy jednoczesnym kontakcie werbalnym).

Systemy domofonowe

Na polskim rynku istnieje wiele producentów oferujących sprzęt tego typu. Różnią się one wieloma cechami, funkcjami oraz aspektami funkcjonalnymi. O funkcjonalności oraz wygodzie korzystania z urządzenia decydują konkretne systemy wbudowane. Istnieją dwa główne- simplex (naprzemienny charakter komunikacji, podobny do walkie-talkie) i duplex (jednoczesne prowadzenie komunikacji, podobne do telefonu). Druga opcja, mimo że droższa jest zdecydowanie bardziej komfortowa w użytkowaniu. Technologia duplex pozwala na prowadzenie swobodnej konwersacji, dwóch osób jednocześnie.

Wideodomofon Legrand

legrand domofon i wideodomofon

Przykładem dobrego sprzętu tego typu jest wideodomofon Legrand, francuskiego producenta osprzętu elektroinstalacyjnego. Certyfikowane zestawy cyfrowych systemów składają się z świetnych jakościowo domofonów oraz wideodomofonów IP (z technologią zapewniającą wysoki stopień ochrony przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, w tym kurz, piach czy woda).

2 myśli na temat “Jak wybrać domofon lub wideodomofon do naszego domu?

 1. Hi! domyiwnetrza.com

  We offer

  Sending your commercial proposal through the Contact us form which can be found on the sites in the Communication partition. Feedback forms are filled in by our software and the captcha is solved. The superiority of this method is that messages sent through feedback forms are whitelisted. This method raise the odds that your message will be read.

  Our database contains more than 25 million sites around the world to which we can send your message.

  The cost of one million messages 49 USD

  FREE TEST mailing of 50,000 messages to any country of your choice.

  This message is automatically generated to use our contacts for communication.

  Contact us.
  Telegram – @FeedbackFormEU
  Skype – FeedbackForm2019
  Email – FeedbackForm@make-success.com
  WhatsApp – +44 7598 509161

Dodaj komentarz

*

code