wanna prostokątna

Najlepszy kształt wanny – tradycja vs. Nowoczesność

Niegdyś w polskich domach przeważały wanny prostokątne o średnich gabarytach – umieszczane najczęściej w rogu łazienki. Obecnie wanna niejedno ma imię i tryumfy święci między innymi wanna asymetryczna, która pozwala zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniu oraz wygląda bardzo nowocześnie. Jeśli szukasz luksusu, być może spodoba ci się wanna asymetryczna z hydromasażem. Jaki jest najlepszy kształt wanny, jeśli chodzi o oszczędność miejsca i wody? Które modele cechują się najmodniejszym designem?

Wanny prostokątne

Tradycyjna wanna prostokątna to rozwiązanie uniwersalne i praktyczne. Wanny prostokątne pasują do większości łazienek. Sprawdzają się nawet w pomieszczeniach nieustawnych, o niestandardowych powierzchniach. Wanna prostokątna może zostać umieszczona w rogu bądź pod jedną ze ścian. Do wyboru mamy wanny prostokątne w różnych rozmiarach, zatem możemy dopasować model odpowiednio do wielkości łazienki. Wanna o małej pojemności pozwoli nam dodatkowo zaoszczędzić wodę.

Wanny owalne

W dużych łazienkach pięknie prezentują się wolnostojące wanny owalne. To modne i ciekawe rozwiązanie pozwala stworzyć we własnym domu mały salon spa. Wanna owalna doskonale pasuje do stylu retro. Możesz wybrać do niej elegancką stylizowaną baterię łazienkową. W sprzedaży dostępne są wanny owalne przypominające wyglądem balie. Być może spodoba ci się również wanna owalna designem przypominająca luksusową wannę z eleganckiej łaźni w starym stylu.

Wanna trapezowa

Znacznie mniej popularnym rozwiązaniem jest wanna trapezowa. Jeśli dobrze poszukasz, z pewnością znajdziesz ją jednak w ofertach wielu producentów łazienkowego wyposażenia. Wanny trapezowe doskonale sprawdzają się małych łazienkach o nietypowych kształtach. Ich kształt pozwala zaoszczędzić nieco miejsca. Wanna trapezowa wygląda też bardziej oryginalnie i nowocześnie. Przykuwa uwagę i sprawia, że przestrzeń łazienki nabiera charakteru. Jeśli więc lubisz łączyć tradycje z nowoczesnością, być może do gustu przypadną ci właśnie wanny trapezowe.

A może wanna asymetryczna?

Jeśli podłużne wanny trapezowe i owalne wydają się nudne i szukasz ciekawszego rozwiązania, być może najlepszym wyborem dla twojej łazienki okaże się wanna asymetryczna. Wanny asymetryczne, jeśli wybrać model o niewielkich gabarytach, dobrze nadają się do małych łazienek. Umieszczona w rogu wanna asymetryczna o ściętym boku pozwala zaoszczędzić miejsce. Jednocześnie wygląda bardzo ciekawie i jest niezwykle wygodna. W sprzedaży dostępne są wygodne wanny asymetryczne z wyprofilowanym dnem. W dużej łazience możesz pozwolić sobie na luksus wstawienia dużej wanny narożnej. Wanna asymetryczna z hydromasażem i z dużą ilością miejsca to już prawdziwe domowe jacuzzi.

wanna asymetryczna z hydromasażem
wanna asymetryczna z hydromasażem

Wanna i prysznic w jednym

Jeśli nie masz miejsca na wstawienie prysznica i wanny w jednej łazience, dobrym kompromisem okaże się wanna z parawanem. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest umieszczenie wanny prostokątnej w narożnym miejscu i odgrodzenie jej za pomocą specjalnych drzwiczek przesuwnych. Wanna z parawanem pozwala na wygodną kąpiel w pozycji siedzącej i półleżącej – bądź stojącej.

Ile łazienek, tyle pomysłów. Jeśli uwielbiasz kąpiele w wannie, masz do wyboru wiele modeli wanien, zarówno w stylu retro, klasycznych, jak i bardzo nowoczesnych.

Dodaj komentarz