Najmodniejsze umywalki łazienkowe

O przestrzeń zarówno dużą, jak i małą należy dbać. Bez znaczenia czy mówimy tu o kuchni, salonie, sypialni czy łazience. Zagospodarowanie przestrzeni ma duże znaczenie. W tym ostatnim przypadku szczególnie umywalki łazienkowe i sposób rozplanowania przestrzeni wokół nich jest istotny. Jeżeli będzie to wykonane odpowiednio czynności codzienne, jak poranna toaleta czy sprzątanie będzie znacznie łatwiejsze.

Funkcjonalne umywalki łazienkowe

umywalki łazienkoweW ofertach sklepów znajdziemy różnego rodzaju umywalki łazienkowe. Od tych niewielkich rozmiarów, aż po obszerne misy, od okrągłych po kwadratowe. Kolory, kształty i materiały, z jakich są one wykonane pozwalają na, taki sposób urządzenia łazienki, jaki jest dla nas najbardziej funkcjonalny. O standardzie danej łazienki decyduje przede wszystkim jakość sanitariatów, dlatego warto mieć to na uwadze przy ich wyborze, aby spełniały one nasze oczekiwania. W zależności od wystroju naszego pokoju kąpielowego umywalki łazienkowe powinny być kompatybilne z całością. Dlatego należy rozważyć czy w naszej łazience bardziej odpowiednia będzie umywalka wolnowisząca, nablatowa czy meblowa.

Najmodniejsze umywalki nablatowe

W wystroju wnętrz, tak jak i w modzie panują różne trendy. Określane są one również w odniesieniu do łazienek. Obecnie najmodniejsze umywalki łazienkowe to te nablatowe, a szczególnie wersje okrągłe lub w kształcie głębokiej misy. Świetnie prezentują się one zarówno w łazienkach o małym metrażu, jak i w tych większych. Umywalki nablatowe można dowolnie łączyć z różnymi rodzajami blatów, dzięki czemu jestesmy w stanie uzyskać ciekawe i nietypowe efekty. Ten rodzaj umywalek łatwo utrzymać w czystości, co również przemawia na jego korzyść. Nierzadko łazienki, w których zamontowane są umywalki nablatowe wyglądają bardzo designersko, dlatego są idealnym rozwiązaniem dla osób lubiących niebanalne wnętrza.

Koniec z klasyczną białą ceramiczną umywalką?

umywalki łazienkoweZgodnie z trendami białe umywalki łazienkowe zostają zepchnięte na drugi plan, a to za sprawą ich kolorowych odpowiedników. Czarne, szare, pastelowe czy złote i srebrne sanitariaty nie wywołują już zaskoczenia. Również w tworzywie, z którego tworzone są umywalki zachodzi mała rewolucja. Klasyczną ceramikę powoli zastępuje twardy i wytrzymały kompozyt, marmur czy metal. Oczywiście tradycyjne białe ceramiczne umywalki nigdy nie znikną z rynku, ponieważ pasują do wszystkiego i są bardzo uniwersalne, jednak osobom podążającym za modą i lubiącym nietuzinkowe wnętrza taka turkusowa umywalka z kompozytu na pewno przypadnie do gustu.

Dodaj komentarz

*

code