lampy do biura

Oryginalne lampy do biura

Lampa jest istotnym elementem wyposażenia miejsca do pracy. Tak w domowym biurze, jak i w firmie niezbędne jest przede wszystkim komfortowe oświetlenie. Znaczenie ma również wystrój, a designerskie oprawy oświetleniowe mogą wiele zmienić, jak chodzi ocalą aranżacje. Dziś przedstawiamy kilka pomysłów na stylowe i oryginalne lampy do biura.

Modne lampy są obecnie wykorzystywane jako podstawowa dekoracja pomieszczeń. Zamiast niezliczonej ilości świeczek, obrazów czy figurek z porcelany, wybieramy minimalizm i pozostajemy przy tych elementach, które są niezbędne. Zamiast zwykłej lampy wybierz modną oprawę oświetleniową, która ożywi wnętrze biura i nada mu charakteru.

W przestrzeni do pracy powinno znaleźć się oświetlenie główne sufitowe, ale również oświetlenie dodatkowe. Niezbędna jest lampa stojąca, biurkowa lub podłogowa. Jeśli do dyspozycji masz duże pomieszczenie, możesz także pomyśleć o oświetleniu bocznym. Pamiętaj jednak, by światło lamp nie odbijało się od monitora komputera, aby nie dochodziło do oślepiania. Rozmieszczenie punktów świetlnych w biurze to temat na odrębny artykuł, dziś skupimy się zaś na wyborze stylowych opraw oświetleniowych.

Lampa na trójnogu

Ciekawym elementem dekoracji nowoczesnego wnętrza jest lampa na trójnogu. Ciekawa lampa na statywie jest minimalistyczna i pasuje do aranżacji w stylu skandynawskim, industrialnym, vintage, ale także nadaje charakteru całkiem prostym aranżacjom biurowym. Możesz wybrać lampę w kolorowym kablem w oplocie. Ciekawym wyborem będzie także lampa PRL ze statywem fotograficznym.

lampa prlOryginalna odrestaurowana lampa PRL – całość tworzy metalowy statyw fotograficzny firmy Roty

Lampa skandynawska

Jeśli chcesz wprowadzić do wnętrza lekkość oraz powiew świeżości, być może dobrym wyborem okaże się lampa skandynawska. Styl z północy to harmonia, prostota i jasne kolory. Lampy skandynawskie pasują do każdej nowoczesnej aranżacji. Bardzo często są to lampy z abażurami z naturalnych materiałów oraz z drewna. Lampa skandynawska stojąca czy sufitowa z pewnością będzie pasowała do każdego biura, szczególnie jeśli we wnętrzu dominuje szarość i pragniesz nieco je rozjaśnić.

Lampa industrialna

A może chcesz wyczarować w sowim biurze klimat niczym w stylowym lofcie? Lampy industrialne imitują stare oświetlenie hal fabrycznych, kopalń i magazynów. Często są to metalowe oprawy oświetleniowe. Pojawia się także beton i jego imitacje. Takie oświetlenie z pewnością sprawdzi się w stylowym biurze, czy to domowym, czy w firmie.

Biuro nie jest raczej miejscem, gzie można zaszaleć z dodatkami. W nowoczesnych aranżacjach wale nie potrzeba jednak wielu dekoracji, by stworzyć modny i ciekawy efekt. Stylowe lampy do biura w prosty sposób ożywiają pomierzenia do pracy i nauki oraz nadają im charakteru.

Dodaj komentarz

*

code