panele podłogowe

Panele podłogowe, jakie wybrać

Panele podłogowe są bardzo popularne ze względu na kwestie estetyczne, a także łatwy montaż i niską cenę. Podłoga z paneli charakteryzuje się eleganckim wyglądem i jest to uniwersalne wykończenie, które pasuje do każdego wnętrza. Panele są łatwe w czyszczeniu i trwałe. Wiele zależy jednak od ich jakości i odpowiedniego doboru. Jakie podłogowe są najlepsze? Jakie wybrać?

Dopasowanie paneli pod względem estetycznym

Podłoga z paneli może mieć bardzo różny wygląd . Do wyboru mamy wiele możliwości, zatem panele, tak samo jak inne elementy wykończenia, należy dopasować pod względem estetycznym do całej aranżacji. Panele podłogowe dostępne w sklepach różnią się między sobą rozmiarami i kształtem, a także kolorem oraz fakturą. Zanim wybierzemy dany model, warto zastanowić się, jaki efekt chcemy osiągnąć i w jakim stylu ma być urządzone pomieszczenie.

Podłogowe panele w jasnym kolorze układa się zwykle w małych lub ciemnych pomieszczeniach. Podłoga rozjaśnia wówczas wnętrze i sprawia, że wydaje się ono bardziej przestrzenne.

Panele podłogowe ciemne można układać w dużych pomieszczeniach. Ich wygląd jest nieco mniej uniwersalny i taka podłoga dobrze sprawdza się w bardziej dekoracyjnych stylach. Ciemne panele dobrze pasują do nowoczesnych aranżacji. Można też łączyć je z jasnymi listwami, tworząc wzory.

We wnętrzach w tradycyjnym stylu można pokusić się o stworzenie efektu naturalnej drewnianej podłogi. Warto wówczas wybrać panele o synchronicznej strukturze bądź ze ściętymi brzegami w kształcie litery V. Ciekawy efekt dekoracyjny uzyskamy również, wybierając panele imitujące płytki laminowane.

Panele podłogowe i ich właściwości

Jeśli chodzi o parametry techniczne paneli, należy zwrócić uwagę na dwie podstawowe kwestie: grubość oraz klasę ścieralności. Do wyboru mamy deski o grubościach od 6 do 10 mm. Grubsze panele są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Te najcieńsze sprawdzą się w mniej intensywnie używanych pomieszczeniach.

Jeśli chodzi o klasę ścieralności paneli, dla użytku domowego mieści się ona w przedziale od AC1 do AC3. Panele o klasie AC4 i AC5 są przeznaczone do stosowania w budynkach użyteczności publicznej. Jeśli jednak zależy nam na zwiększonej trwałości, możemy wybrać je również do domu. Jest to dobre rozwiązanie, gdyż wytrzymałe podłogowe panele na długo zachowają swój estetyczny wygląd oraz właściwości na długie lata, nawet w pomieszczeniach intensywnie użytkowanych, gdzie podłoga narażona jest na uszkodzenia mechaniczne.

Przed zakupem paneli warto zapoznać się z wieloma wzorami i rodzajami, a także porównać oferty cenowe markowych produktów. Salon Ruckzuck Rybnik oferuje duży wybór paneli, listew podłogowych i innych artykułów z kategorii wykończenia wnętrz. W poszukiwaniu najlepszej oferty warto skorzystać z pomocy profesjonalnej obsługi, która pomoże dopasować panele do konkretnych potrzeb.

Dodaj komentarz

*

code