Platformy dla niepełnosprawnych

Jak przystosować swój dom? Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

Jeśli masz w swoim najbliższym otoczeniu osoby lub osobę niepełnosprawną lub o ograniczonej motoryce, pewne udogodnienia w domu lub mieszkaniu to niezbędny element wyposażenia danego miejsca lub terenu wokół. Na szczęście, coraz częściej przystosowujemy mieszkania lub domy również pod kątem osób w podeszłym wieku. Jakie więc sprzęty mogą ułatwić ludziom większą swobodę oraz umożliwić im samodzielne poruszanie się i funkcjonowanie?

Kluczem do podjęcia jakichkolwiek dalszych kroków jest odpowiednie zaplanowanie udogodnień dla niepełnosprawnych w swoim miejscu zamieszkania. Dobrym sposobem jest stworzenie właściwego i przemyślanego projektu, zawierającego dokładne wymiary pomieszczeń, wszystkie podjazdy, szerokość drzwi i przejść oraz wiele więcej informacji, które już na wstępie określą czy dana nieruchomość może być przystosowana lub nie. Niektóre detale, na które nie zwracamy na co dzień uwagi mogą zdecydowanie ułatwić codzienne funkcjonowanie danej grupy osób. Dobrym przykładem będzie tutaj odpowiednia i dogodna wysokość włączników światła i ich przemyślana lokalizacja. Jednak co jeszcze możemy zrobić? Platformy dla niepełnosprawnych, podnośnik wannowy, podwieszana umywalka, płyta indukcyjna z układem szeregowym to elementy, na których się dziś skupię.

Po pierwsze – platformy dla niepełnosprawnych

Platformy dla niepełnosprawnych to jeden z niezbędnych elementów wyposażenia domu, który pozwoli na dużą swobodę oraz wpłynie pozytywnie na poczucie niezależności danej osoby. Tzw. platformy przyschodowe charakteryzują się obecnie nowoczesnym wyglądem, elegancją oraz dużą funkcjonalnością. Dodatkowo, sprzęt tego typu (np. marki Ascendor) zapewnia wysoki komfort użytkowania. Dobra jakościowo platforma dla niepełnosprawnych, zazwyczaj będzie posiadała elementy aluminiowe, przez co jest niebywale lekka. Ponadto, element taki jak zabezpieczenie przełamania platformy gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Obsługa sprzętu tego typu jest niezwykle prosta- wystarczy pilot zdalnego sterowania z wyświetlaczem LED.

Po drugie – podnośnik wannowy

Platformy dla niepełnosprawnych to ważny element, pozwalający na swobodne wychodzenie oraz wchodzenie do domu. Jednak są pewne urządzenia, niezwykle przydane w konkretnym pomieszczeniu. Przykładowo, w łazience zaleca się montować podnośnik wannowy.

Trudności z korzystaniem z urządzeń sanitarnych i z obsługą łazienki mogą mieć zarówno osoby niepełnosprawne jak i starsze. Prawdą jest, że podniesienie osoby dorosłej z wanny wymaga od opiekuna wiele siły oraz opanowania odpowiedniej techniki. Kąpiel zdecydowanie ułatwi podnośnik wannowy, którego konstrukcja (stopniowo obniżane siedzisko) może być regulowana pilotem. Taki sprzęt możemy dostosować do każdego kształtu i rozmiaru wanny. Wytrzymałość to około 140 kg.

Po trzecie – podwieszana umywalka

Kolejne udogodnienie dotyczy również łazienki. Okazuje się, że jednym z najczęściej napotykanych problemów w łazience (przez osoby na wózku inwalidzkim) jest brak odpowiedniej ilości miejsca na wystające nogi. Dobrym rozwiązaniem w tym wypadku będzie umywalka podwieszana- bez postumentu. Powinna być ona zawieszona na wysokości około 80 cm (dotyczy to górnej krawędzi umywalki). Dodatkowym ułatwieniem będzie również komfortowe miejsce na oparcie łokci (zalecana szerokość to najmniej 60 cm), dłuższa dźwignia uruchamiająca kran (ewentualnie bateria z fotokomórką).

Po czwarte – płyta indukcyjna z układem szeregowym

Tak jak platformy dla niepełnosprawnych pozwalają osobom na swobodne wychodzenie i wchodzenie do swojego miejsca zamieszkania, sprzęt taki jak płyta indukcyjna z układem szeregowym będzie niewątpliwym udogodnieniem w kuchni. Operowanie ciężkimi oraz nieporęcznymi garnkami, które są ustawione na kuchence jeden za drugim to dla osób na wózku ogromne wyzwanie. Podnoszenie czy przesuwanie to nie jedyne z wyzwań, ponieważ dodawanie składników czy ocenianie stanu gotowanego dania jest czasem wręcz niemożliwe. Ze względów bezpieczeństwa, zmniejszonego prawdopodobieństwa wystąpienia poparzeń zdecydowanie polecam wybór płyty kuchennej typu indukcyjnego. Układ szeregowy pozwala na uniknięcie problemów z drugim rzędem garnków. Jest to idealne rozwiązanie!

Jedna myśl na temat “Jak przystosować swój dom? Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

 1. Hi! domyiwnetrza.com

  We put up of the sale

  Sending your commercial offer through the feedback form which can be found on the sites in the Communication section. Contact form are filled in by our program and the captcha is solved. The advantage of this method is that messages sent through feedback forms are whitelisted. This method improve the odds that your message will be open.

  Our database contains more than 25 million sites around the world to which we can send your message.

  The cost of one million messages 49 USD

  FREE TEST mailing of 50,000 messages to any country of your choice.

  This message is automatically generated to use our contacts for communication.

  Contact us.
  Telegram – @FeedbackFormEU
  Skype FeedbackForm2019
  Email – FeedbackForm@make-success.com
  WhatsApp – +44 7598 509161

Dodaj komentarz

*

code