kabiny prysznicowe ceny

Rozwiązania w małej łazience

Na małej powierzchni, w której trzeba zmieścić prysznic lub wannę, pralkę, toaletę, i zlew, aranżacja jest bardzo ciężka. W takim wypadku trzeba się wysilić i wymyślić rozwiązania, które sprawią, że Twoja łazienka będzie praktyczna, schludna, a mała przestrzeń nie wpłynie na jej prawidłowe użytkowanie. Sprawdź praktyczne rady dotyczące remontu małej łazienki.

Mikroskopijne łazienki, bardzo popularne w starych blokowiskach są bardzo trudne do urządzenia, dlatego podczas ich remontu, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, które mogą wpłynąć na efekt końcowy. Na początku plan – zdecyduj, co będzie lepsze – wanna czy prysznic, czy zmieści się pralkę, jak uzyskać przestrzeń do przechowywania, oraz jakiej wielkości umywalka będzie odpowiednia.

Funkcjonalność i jasne kolory to zagadnienia, które powinny Ci stale towarzyszyć. Nie możesz zmniejszyć optycznie już i tak małej przestrzeni, tylko ją powiększyć –  w tej sytuacji świetnie sprawdzą się błyszczące powierzchnie, które odbiją światło i będą działać na korzyść w ciasnych pomieszczeniach. Pamiętaj również o wygodzie – częstym błędem jest dostosowywanie wielkości urządzeń sanitarnych do przestrzeni. Wpływa to na komfort użytkowania, przez co korzystanie z nich jest utrudnione.  Ze względu na ograniczoną powierzchnię, najczęściej stosuje się kabiny prysznicowe. Ceny są bardzo atrakcyjne, a ich funkcjonalność przewyższa w takiej sytuacji szalę na plus. Nie jest to jednak zasada, której należy przestrzegać. Idealnie sprawdzi się nowoczesna kabina prysznicowa wolnostojąca, która nie zabierze dużo miejsca. Stosując powyższe rady, zacznij projektować przestrzeń.

Powiększ sprytnie łazienkę

Subtelne, optyczne powiększenie można uzyskać za pomocą lustra. Im więcej, tym lepiej. Oprócz dodatkowych optycznych centymetrów, jest to zarazem świetna dekoracja. Wspomniany błysk i połysk może znaleźć się na ścianach oraz meblach czy podłodze. Są to ciekawe rozwiązanie designerskie, pozwalające powiększyć łazienkę w niekonwencjonalny sposób.

Dekoracje

Jednym z głównych błędów aranżacyjnych, jest przytłoczenie małej powierzchni ogromem dekoracji. Pamiętaj! Oprócz potrzebnych sprzętów, warto dodać tylko kilka drobiazgów, które nadadzą klimatu łazience. Utrzymuj swoją łazienkę w czystości, chowając wszelkie kosmetyki do szafek. Im więcej przedmiotów i kolorów, tym łazienka wyda nam się bardziej przytłoczona, dlatego należy działać w myśl zasady „Im mniej, tym lepiej”.

Dodaj komentarz

*

code