wanny

Wanna czy prysznic: łazienkowy dylemat

Dziś postaramy się udzielić odpowiedzi na odwieczne pytanie, które zawsze pada podczas planowania łazienkowej aranżacji. Prędzej czy później, robiąc generalny remont, musimy zdecydować się, czy zastosujemy w domowym salonie kąpielowym prysznic czy wannę. Które rozwiązanie jest lepsze? Jak pogodzić przyjemne z pożytecznym?

Planujesz remont łazienki i zastanawiasz się pomiędzy wyborem wanny lub prysznica? Nie każdy jest w na tyle komfortowej sytuacji, że może pozwolić sobie na montaż obu łazienkowych rozwiązań. Jeśli do dyspozycji masz mniejszą przestrzeń, musisz dokonać przemyślanego wyboru. Jest to decyzja na lata, zatem z całą pewnością warto podjąć ją rozważnie.

<

Wybór kabiny prysznicowej jest bardziej praktyczny. Wiele osób nie chce jednak rezygnować z wanny. Możliwość zażywania długich relaksujących kąpieli to luksus, do którego łatwo się przyzwyczaić. Jeśli i ty należysz do tej grupy, możesz zastanawiać się, czy pójść za głosem rozsądku, czy postawić na przyjemność.

Kabiny prysznicowe dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu można wstawić je niemal do każdej łazienki. Mały prysznic z kwadratowym brodzikiem możemy z powodzeniem umieścić w rogu niewielkiej łazienki. Jeśli przestrzeń jest naprawdę mała, możemy wówczas zdecydować się na narożną kabinę asymetryczną. Kabiny prysznicowe znacznie zmniejszają zużycie wody w gospodarstwie domowym. Dodatkowo kąpiel jest szybsza, dzięki czemu zyskujemy dodatkowy czas.

Przyjemne z pożytecznym – wanna z parawanem

Jeżeli nie chcesz z niczego zrezygnować, możesz postawić na kompromis, jakim jest zastosowanie wanny z parawanem. W sprzedaży dostępne są specjalne drzwi prysznicowe do wanny, w tym drzwi przesuwne oraz drzwi łamane do prysznica. Kabina nawannowa lub drzwi prysznicowe do wanny pozwolą ci połączyć dwie funkcjonalności. Będziesz mógł zażywać kąpieli jak pod prysznicem, bez zachlapywania łazienki – oraz brać kąpiel w pozycji półleżącej, korzystając z wanny.

Drzwi łamane do prysznica a drzwi przesuwne

Czym różnią się drzwi łamane do prysznica i drzwi przesuwne? Pierwsze wyróżniają się prostą konstrukcją i są naprawdę niezawodne. To minimalistyczne rozwiązanie do łazienek w nowoczesnym stylu, ale nie tylko. Drzwi przesuwne to propozycja kierowana w szczególności do małych łazienek. Do ich otwierania nie jest potrzebna dodatkowa przestrzeń.

drzwi prysznicowe do wanny
drzwi przesuwne

Jeżeli chcesz mieć w łazience i wannę i prysznic, ale nie dysponujesz wystarczająco dużą przestrzenią, zastosuj drzwi prysznicowe do wanny. Ciekawą propozycją są również kabiny prysznicowe z głębokim brodzikiem, która zapewniają dostęp do wody stojącej w łazience. Komfortowa kąpiel w wygodnej pozycji będzie jednak możliwa tylko wtedy, gdy zdecydujesz się na choćby niewielką wannę.

Dodaj komentarz

*

code