stelaż do wanny

Wanny do dużych i małych łazienek

Jaką wannę zamontować w małej, a jaką w dużej łazience? Jeśli uwielbiasz relaks podczas kąpieli i cenisz sobie dobry design, do wyboru masz wiele nowoczesnych rozwiązań, które spełnią wszystkie twoje oczekiwania. Niezależnie od tego, jak dużą przestrzenią dysponujesz, możesz zafundować sobie prawdziwy luksus we własnej łazience.

Mimo iż kąpiel pod prysznicem jest szybsza i z reguły bardziej ekonomiczna, wanny wciąż mają bardzo wielu zwolenników i nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała się kiedykolwiek zmienić. Nic dziwnego, ponieważ nic tak nie relaksuje jak długa gorąca kąpiel w pozycji półleżącej. Jeżeli nie chcesz rezygnować ani z natrysku, ani z wanny, a nie masz dość miejsca w łazience na montaż oby urządzeń sanitarnych, możesz zastosować wannę z parawanem. To nowoczesne praktyczne rozwiązanie łączy wiele zalet. Umożliwia zażywanie kąpieli zarówno w pozycji siedzącej, półleżącej, jak i w pozycji stojącej.

Wanna narożna w małej łazience

Jeżeli zaś marzy ci się domowe SPA, ale nie masz dużej łazienki, wówczas możesz zdecydować się na wannę narożną asymetryczną. W sprzedaży dostępne są głębokie i wygodne wanny z systemem hydromasaży, specjalnie profilowanym wnętrzem, siodełkiem kąpielowym i nie tylko. Kąpiel jest niezwykle wygodna i odprężająca, a wanna asymetryczna wyróżnia się bardzo atrakcyjnym designem. Jednocześnie zajmuje naprawdę niewiele przestrzeni ze względu na miejsce montażu oraz ścięty narożnik.

Wanny w dużych łazienkach

W dużych łazienkach masz już duże pole manewru. Oprócz wymienionych modeli możesz zamontować na przykład wannę wolnostojącą. W sprzedaży dostępne są stylizowane wanny owalne, a także okrągłe modele przypominające balie, najczęściej z hydromasażem. Możesz również klasycznie umieścić wannę prostokątną przy jednej ze ścian, wybierając na przykład model o większych gabarytach, pozwalający na całkowite rozprostowanie nóg bądź wygodne położenie się podczas kąpieli.

Bezpieczny montaż – stelaż do wanny

Niezależnie od wybranego modelu, pamiętaj o bezpiecznym montażu wanny. Aby zwiększyć jej stabilność, warto zastosować stelaż do wanny, który podpiera całą konstrukcję. Stelaże przeznaczone są zarówno do wanien klasycznych, prostokątnych czy owalnych, jak również do wanien narożnych.

Nowoczesne modele wanien są nie tylko komfortowe i praktyczne, ale również łatwe w montażu. Stylowy efekt możesz zatem uzyskać w stosunkowo łatwy sposób. Podstawa to dobry projekt oraz oczywiście dokonanie słusznych wyborów odnośnie łazienkowego wyposażenia.

Dodaj komentarz

*

code