akryl sanitarny

Zalety wanien akrylowych

Klasyczne wanny akrylowe mają bardzo wiele zalet i należą do najczęściej wybieranych przez Polaków. Dlaczego akryl sanitarny jest tak praktyczny? Jak go czyścić oraz w jaki sposób możemy zachować estetyczny wygląd wanien na długie lata?

Akryl to inaczej metakrylan metylu, tworzywo sztuczne stosowane powszechnie w produkcji wanien. Jego zaleta to szerokie możliwości w zakresie nadawania kształtu, dzięki czemu przedmioty akrylowe mogą mieć różnorodne formy. Tworzywo zyskało popularność w latach 90. ubiegłego wieku, gdy modne stały się wanny z siedziskami, zagłówkami itd.

Wanny żeliwne i metalowe zaczęły wówczas odchodzić do lamusa. Okazało się, że do zalet akrylu należy nie tylko plastyczność. Wanny akrylowe są przyjemniejsze dla ciała, ciepłe w dotyku i wytrzymałe. Łatwe w czyszczeniu oraz odporne na uderzenie.

Akryl sanitarny i jego zalety

Bardzo istotna jest oczywiście jakość samego akrylu. Akryl sanitarny jest innymi bardzo higieniczny i łatwo utrzymać go w czystości, ponieważ jego powierzchnia jest bardzo gładka. Zanieczyszczenia utrzymują się na zewnątrz i można łatwo je usunąć. Ma również dobre właściwości antypoślizgowe. Dzięki temu wykonane z niego wanny są bezpieczne oraz komfortowe w użytkowaniu.

Akryl sanitarny jest tworzywem barwionym w masie, dzięki czemu poprzez polerowanie można łatwo usunąć z jego powierzchni wszystkie ewentualne rysy powstałe w trakcie użytkowania. Dzięki temu wanny mogą pozostać w niezmienionym stanie i zachować estetyczny wygląd przez długie lata.

Stosowany w produkcji wanien akryl sanitarny bardzo dobrze zatrzymuje ciepło. Dzięki temu tworzywo jest przyjemne w dotyku. Wanny akrylowe pozwalają też na dłużej zatrzymać wysoką temperaturę wody podczas kąpieli.

Wanny akrylowe – czyszczenie

Mycie wanien akrylowych nie jest skomplikowane. W sklepach znaleźć można specjalne płyny do czyszczenia akrylu, które są łatwo dostępne i wydajne. Zakup płynu do łazienki nie jest jednak koniecznością. Akryl sanitarny jest na tyle łatwy w czyszczeniu, że wystarczy myć go za pomocą zwykłego detergentu takiego jak płyn kuchenny do mycia naczyń. Do czyszczenia wanny wystarczy użyć standardowej gąbki lub materiałowej ściereczki oraz letniej wody.

Ceny wanien akrylowych

Ostatnią zaletą wanien akrylowych jest opłacalność. Są to produkty ekonomiczne, o dobrym stosunku jakości do ceny. Koszt zakupu jest niższy niż w przypadku wanien ceramicznych, natomiast właściwości tworzywa oraz estetyka produktów nie budzą żadnych zastrzeżeń. Spełniają najwyższe wymagania użytkowników.

Duży wybór wanien z akrylu sprawia, ze można z łatwością dopasować wyposażenie spełniające wszelkie oczekiwania. W sprzedaży dostępne są wanny z siedziskami, narożne, prostokątne, czy wyposażone w półeczki oraz podłokietniki. Są to produkty wysoce funkcjonalne, komfortowe oraz wytrzymałe.

Dodaj komentarz

*

code